În săptămânile trecute am constatat câteva manifestări politice care involuntar îmi amintesc, nu cunoscuta jumătate de frază a lui Seneca, ci enunțul complet: ”Cui prodest …
![](https://www.blogulconsilierului.ro/wp-content/uploads/2022/05/20220528-450x300.jpg)
Fiat lux-Să se facă lumină
În săptămânile trecute am constatat câteva manifestări politice care involuntar îmi amintesc, nu cunoscuta jumătate de frază a lui Seneca, ci enunțul complet: ”Cui prodest …
Corupția este un fenomen social complex. Greu se poate evalua, au un rol uriaș împrejurările, subiectivismul, iar o parte din abuzuri rămâne ascunsă. Despre legăturile …